Черкащина вже з бюджетом

20151229_131220Головний фінансовий документ сьогодні ухвалили депутати обласної ради. Бюджет-2016 становитиме понад 4,8 млрд грн. За вихідні фінансисти ОДА допрацювали попередній проект із урахуванням ухваленого державного бюджету та змін до законодавства.

Обласний бюджет на 2016 рік соціально орієнтований. Як і цьогорічний, він збалансований за доходами та видатками.

Ткаченко_(2)– Формуючи бюджет, ми орієнтувалися на якісні зміни в житті черкащан, – пояснює голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Також визначили для себе низку пріоритетів. Ідеться про підтримку незахищених верств населення, АТОвців і їхніх родин, а також забезпечення підвищення соціальних стандартів і поліпшення якості надання бюджетних послуг в обласних закладах. Зараз ми маємо перший етап формування обласного бюджету, який передбачає винятково забезпечення життєдіяльності обласних закладів з 1 січня. Попереду розподіл вільного залишку коштів, формування складників бюджету розвитку тощо. Звичайно, є ще неврегульовані питання на центральному рівні. Приміром, це стосується ресурсу на ремонт доріг. Тому обласна рада сьогодні звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо внесення змін до чинного законодавства в бюджетній сфері.

Натепер видаткова частина обласного бюджету забезпечує фінансування ключових потреб по всіх галузях. А це – виплату зарплат, розрахунок за енергоносії, придбання продуктів харчування, медикаментів тощо.

Автор статті