Черкащина відзначає Всесвітній метеорологічний день

20151903122239Всесвітня Метеорологічна організація (ВМО) сьогодні відзначає Всесвітній метеорологічний день, якому щороку присвячуються актуальні теми. Цьогорічна тема – «Готовність до примх погоди, врахування клімату»,  повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За даними Бюро зі зниження ризику стихійних лих ООН, у 2005 – 2014 роках кількість стихійних лих була на 14% більшою, ніж у попередні 10 років, та в 1,9 разів більшою, ніж у 1985 – 1994 роках. А всього з 1995 по 2015 рік від стихійних лих, обумовлених погодними факторами, загинуло близько 606 тис. людей, близько 4,1 млрд. людей втратили своє майно та отримали каліцтва.

Завчасне попередження є основним елементом зниження ризику стихійних лих. Це може допомогти уникнути втрат людських життів і знизити економічні й матеріальні впливи небезпечних явищ, включаючи стихійні лиха.

За даними експертів Всесвітньої метеорологічної організації, в останні десятиліття більше 70% матеріальних втрат і до 90% людей, що постраждали від стихії, стали жертвами небезпечних природних явищ, зумовлених метеорологічними й гідрологічними причинами. За оцінками провідних світових страхових компаній сучасні економічні збитки від стихійних лих у 8 разів більші, ніж у 60-ті роки минулого століття.

Тому, відзначення Всесвітнього метеорологічного дня є нагодою привернути увагу органів державної влади, широкої громадськості до таких важливих тем, як вплив погоди, клімату на забезпечення сталого розвитку країни, необхідності зміцнення науково-технічного потенціалу вітчизняної гідрометеорологічної служби та науки, діяльність яких сприяє економічному та соціальному розвитку суспільства.

Автор статті