Черкащина відсвяткувала фестиваль нескореної Нації «Холодний Яр»

ContentImageHandler

3 липня, в день великої перемоги князя-русича, Святослава Хороброго над Хозарією відбулося відкриття фестивалю нескореної Нації, що проходив у селі Грушківка Кам’янського району Черкаської області. Організатори заходу: ВМГО «Сокіл», ВМГО «Національний Альянс», МГО «ПЛАСТ – Національна скаутська організація України», ГО «Самооборона Майдану»,            за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації.

Фестиваль «Холодний Яр» став знаковою подією в культурному житті нашої області та ,власне, і всієї України. В ході проведення заходу протягом  3-5 липня 2015 року його відвідало близько 2 тисяч осіб з 20-ти областей України.

Вхід на захід був вільний для всіх бажаючих. Важливою ознакою заходу стала його патріотична складова та національно-культурна спрямованість, єдиною умовою участі стала відсутність алкоголю.

В ході проведення фестивалю відбувався добровільний збір коштів для учасників бойових дій на сході України.

Організаторами фестивалю за підтримки обласної державної адміністрації було облаштовано наметове містечко, учасників забезпечено харчуванням.

Фестиваль відбувався протягом трьох днів, в ході яких в заході взяли участь відомі громадські діячі, політики, музиканти, науковці та дослідники. Відбулися відкриті майстер-класи народного мистецтва, спільні психологічні консультування постраждалих у війні воїнів, що отримали психологічний стрес у бойових діях, та тих, які були в полоні і населення, яке постраждало під час війни.

Невід’ємним атрибутом заходу став „Літературний наступ“, в ході якого відомі діячі пера та художнього слова разом з молодими поетами               та письменниками мали можливість поділитися своїми напрацюваннями               та переживаннями з усіма присутніми.

Літературна сцена була представлена наступними подіями:

– Моновистава «WARнак» – драматичний етюд за творами                             Т. Г. Шевченка. Виконавець та постановник, Ігор Шульга, переможець вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2015» у номінації «Краща чоловіча роль»;

– Презентація збірника Юрія Сиротюка «Бандерівські читання»;

– Презентація поетичного доробку черкаського поета Олексія Юріна;

– Гостем літературного наступу став – Василь Шкляр – творець українських національних бестселерів та один із письменників, який для багатьох відкрив Холодноярську Республіку;

– Юрій Руф, львівський поет-націоналіст презентуватиме власну поезію та новий проект «Дух нації», в який входить 6 авторів.

Іншою важливою подією, що відбулася в рамках проведення заходу стали гутірки-дискусії, в яких мали можливість прийняти участь всі бажаючі. Відкритість до спілкування всіх учасників та широке поле для обговорення дало можливість зацікавити як молоде так і старше покоління.

Музичне наповнення фестивалю забезпечили гурти: «Тінь Сонця», «Кораллі, Фіолет», «Друже Музико», «Веремій», «РізаК», «HASPYD», «Біла Вежа», «Сонце в кишені», «Дельтора», «Мрія Життя», «Гайдамаки“. Запальна націоналістична атмосфера концертної програми та рок-мотиви не залишили байдужими жодного учасника заходу.

В період проведення фестивалю на території діяли виставки, ярмарки, майстер-класи від народних майстрів.

Важливим засобом залучення учасників фестивалю до історичного минулого та сьогодення Холодного Яру стали спільні екскурсії, зокрема               і у велоформаті.

Фестиваль пройшов на високому рівні, привернувши значну увагу громадськості та відкривши «Холодний Яр», не тільки як серце Холодноярської Республіки, а й як нове серце національного духу сучасної України.

Автор статті