Черкащина – у четвірці областей, де впроваджують міжнародні проекти на селі

6fa4b35ce8fc11f585a8384c99511675У Черкаській, Вінницькій, Львівській та Херсонській областях за підтримки міжнародних донорських організацій впроваджуються 6 проектів з підтримки розвитку малого підприємництва, сімейних фермерських господарств та кооперації на селі. Про це повідомила заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

– Під час зустрічей і переговорів з іноземними партнерами дуже часто піднімається тема розвитку аграрних кооперативів. Наприклад, ми отримуємо величезну фахову допомогу в питанні розбудови кооперативного руху від наших канадських партнерів. Канада є одним з найбільших натхненників розвитку агрокооперативів в Україні, – відзначила заступник міністра. – Питання розвитку сільськогосподарських кооперативів – це питання в тому числі і соціальне, яке стосується сталого розвитку сільської місцевості.

Як відзначає начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка, нині в області реалізується два масштабних довгострокові проекти ЄС, спрямованих на місцевий розвиток. Це спільний проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та проект «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів на Черкащині», який фінансується Європейським Союзом у рамках програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

– Процес формування сільськогосподарських кооперативів у самому розпалі. На Черкащині проходять процес реєстрації 23 кооперативи з кролівництва та сушіння фруктів, – зауважив Ігор Колодка. – У результаті ж реалізації Проекту планується створити щонайменше 50 нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, залучити близько тисячі громадян до господарської діяльності та працевлаштувати близько 300 осіб на селі.

Автор статті