Черкащина – серед кращих в Україні за охопленням дітей позашкільною освітою

????????????????????????Маємо 46,5 %, що на 3,4 % вищий за середній по Україні, зазначає заступник начальника управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна.

– Продовжуємо роботу в цьому напрямку, адже позашкілля – це запорука виявлення та розвитку дитячих здібностей. А ще – один зі шляхів профілактики протиправних дій в учнівському середовищі, зокрема в позаурочний час, – каже Оксана Іванівна. – Минулого навчального року понад 51 тисяча учнів відвідувала гуртки позашкільних навчальних закладів, яких нині в області 54. Вони мають різні напрямки: дослідницько-експериментальні, художньо-естетичні, еколого-натуралістичні, туристсько-краєзнавчі, науково-технічні. Також діє 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, Мала академія наук.

До позашкілля залучають і дітей соціально незахищених верств населення. Минулого навчального року в гуртках займалось більше 8 тисяч дітей, серед яких: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей.

Важливо, що нині, в процесі консолідації та розвитку українського суспільства, коли вирішальну роль відіграє національно-патріотичне виховання дітей та молоді, в області, порівняно з 2014 роком, вчетверо зросла кількість гуртків патріотичного спрямування.

– Приємно, що діти, займаючись корисною та цікавою для них справою, здобувають і значну кількість винагород та відзнак в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях, – говорить Оксана Сімушіна. – Отож, роботу продовжуватимемо, аби все більше дітей долучались до позашкілля.

 

 

Автор статті