Черкащина рухається до «ProZorroсті»

стоп-кадрВ області все активніше впроваджують систему електронних державних закупівель. Віднині всі розпорядники коштів мають закуповувати товари, вартість яких стартує із 20 тис. грн, через «ProZorro». Відповідне розпорядження видав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Майданчик «ProZorro» в області випробовують із торішнього літа. На сьогодні там зареєстровано 66 організаторів. Завдяки електронним торгам область за цей час зекономила майже третину мільйона гривень.

– На кожній закупівлі завдяки «ProZorro» вдається економити в середньому 10-15% бюджетних коштів, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Приміром, на Кам’янщині центральна районна лікарня, купуючи гематологічний аналізатор, заощадила 37,5 тис. грн. Тобто йдеться про раціональне, прозоре використання коштів платників податків. В області ми маємо позитивну динаміку впровадження системи електронних державних закупівель. Однак усе одно нинішні темпи мене не влаштовують. Тому й активізуємось.

Системою «ProZorro» вже почали користуватися адміністрації в половині районів області. Серед них – в Городищенському, Драбівському, Жашківському, Кам’янському, Черкаському та ін.

– Тепер, згідно з розпорядженням голови ОДА, всі розпорядники коштів мають закуповувати товари, вартість яких стартує із 20 тис. грн, через «ProZorro», а також інтегровані до неї електронні торговельні майданчики, – пояснює директор департаменту регіонального розвитку Роман Карманнік. – Звісно, можна застосовувати електронні закупівлі і на значно менші суми. Це лише вітається. До набуття чинності Закону України «Про публічні закупівлі», а для області це буде 1 серпня, ми вже маємо повністю працювати в цій системі.

Щомісяця департамент регіонального розвитку звітуватиме про впровадження цього пілотного проекту. А у ЗМІ публікуватимуть перебіг його реалізації.

Автор статті