Черкащина поповнила бюджет майже на 155 млн.грн. військового збору

imagesЗ моменту введення військового збору, з 3 серпня 2014, по 3 серпня 2015 Черкаська область спрямувала до Державного бюджету України 154,4 млн.грн. збору. У тому числі з початку цього року станом на 3 серпня платники області перерахували до Державного бюджету України 99 млн.грн. військового збору.

Нагадаємо, військовий збір був встановлений Законом України від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», який набрав чинності  3 серпня 2014 року.

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

У 2014 році об’єктом оподаткування військовим збором вважались доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX Податкового кодексу України з 1 січня 2015 платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу:
–     фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

–     фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
–     податковий агент.

 

Водночас військовим збором незабаром не оподатковуватиметься грошове забезпечення безпосередніх учасників антитерористичної операції.

Так, 9 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 18 червня 2015 року №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції».

Підпункт 1.7 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено новими абзацами такого змісту: «Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції. Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України».

Закон №548-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування («Голос України» від 08.07.2015 №120), вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності.

 

Автор статті