Черкащина підписала мемрандум співробітництва з Держенергоефективністю

DSC_0779Черкаська облдержадміністрація підписала Меморандум про партнерство з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України щодо запровадження систем енергетичного менеджменту  для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ. Надавати їм підтримку у цьому буде Держенергоефективності. Відповідний документ підписали сторони у ході III Форуму енергоефективного партнерства, який відбувся 27 квітня у Києві.

Одна з ключових складових підвищення енергоефективності – це енергоменеджмент. Особливо важливо впроваджувати енергоменеджмент у бюджетних установах. В Черкаській області понад 3 тисячі бюджетних будівель використовують енергоресурси, на оплату яких витрачаються мільйони гривень бюджетних коштів. Реалізація заходів з енергоменеджменту дозволяє до 10-15% зменшити енергоспоживання. Підписання Меморандуму виведе енергоефективність області на новий рівень розвитку.

OG_20170427_012381Держенергоефективності, зі свого боку, надаватиме консультації, сприятиме підготовці енергоменеджерів, запровадить національну систему моніторингу функціонування систем енергоменеджменту в бюджетних установах, створить відкриту базу даних енергетичних характеристик таких будівель, а також перелік успішних історій з цього питання. Також планується запровадити рейтингову оцінку діяльності бюджетних установ у сфері енергоефективності.

Відзначимо, у заході від облдержадміністрації взяли участь заступник голови – керівник апарату Сергій Овчаренко, директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Сергій Демиденко та міський голова м. Черкаси Анатолій Бондаренко.

Автор статті