Черкащина першою в Україні визначила навчальні заклади, на базі яких будуть створені опорні школи

08Не зважаючи на те, що в Черкаській області наразі функціонує лише три об’єднані територіальні громади (ОТГ), органи управління освітою усіх районів області працюють на перспективу. Так, з цією метою розроблено перспективні плани реорганізації освітнього процесу в умовах ОТГ. Окремо проведена робота з відбору та визначення опорних шкіл та інших шкіл, що існуватимуть в межах ОТГ. Про це інформує начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський.

Опорні школи – навчальні заклади, що добре оснащені всім необхідним для сучасного навчального процесу, з обладнаними кабінетами та лабораторіями, – потрібні для того, щоб учні з різних населених пунктів, незалежно від розміру цих населених пунктів та матеріального стану родини, мали рівний доступ до якісної шкільної освіти.

Відповідно до перспективних районних планів в області визначено 27 навчальних закладів, на базі яких створюватимуться опорні школи у 2016 році. Фінансування вищезазначених закладів буде здійснюватися за рахунок залишку освітньої субвенції, місцевих бюджетних коштів та коштів, не заборонених законодавством.

У лютому-березні 2016 року відбувся обласний конкурс на кращий проект опорної школи. На розгляд журі конкурсу надійшли матеріали 24 загальноосвітніх навчальних закладів. Конкурс проводився з метою виявлення ефективної моделі опорної школи як центру освітнього округу, діяльність якої спрямовано на створення умов для здобуття громадянами якісної загальної середньої освіти, упровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглиблене вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особистості. Серед вимог до проектів учасинків конкурсу: кількість філій – не менше 3; кількість учнів, які наразі навчаються в інших школах та будуть підвозитися до опорної школи – не менше 360; наявність принаймні 2-х класів у кожній паралелі вище 4 класу; наявність професійного керівника опорної школи; забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами; наявність сучасної матеріально-технічної бази; забезпечення спортивними спорудами.

Переможцями обласного конкурсу визначено та погоджено з Міністерством освіти і науки України Монастирищенську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 5 Монастирищенської районної ради, Городищенську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів № 3 Городищенської районної ради, Білозірську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Білозірської сільської ради Черкаського району.

Фінансування створення означених опорних шкіл здійснюватиметься за рахунок залишку освітньої субвенції в розмірі 7 978,0 тис. грн. Кошти будуть передбачені наступною сесією обласної ради на 3 опорні школи, які визначено переможцями обласного конкурсу (по 2 659,3 тис. грн. кожній з них). Варто відзначити, що означену роботу Черкащина провела першою в Україні і була відмічена Міністерством в приклад іншим областям.

Опорні школи – це зміни, що стосуються учнів середніх та старших класів. Саме ці учні, за потреби, їздитимуть шкільними автобусами до опорних шкіл в своєму регіоні. Наголошую, що початкова школа (1-4 класи) і надалі залишатиметься максимально доступною в кожному населеному пункті за принципом «ближче до дітей та батьків».

 

 

Автор статті