Черкащина має стати затишною домівкою для переселенців

Без-назви-1

Область має бути щодня готовою до приїзду переселенців. Кожен район Черкащини повинен мати в резерві вільні місця, належно підготовлені для розселення та проживання людей. До цього закликав під час обласного координаційного штабу по роботі з переміщеними громадянами його керівник, заступник голови ОДА Віталій Коваль. Каже, що у зв’язку з активізацією подій на Сході країни, не виключено, що люди з окупованих територій ще прибуватимуть до нашого регіону.

– Нині на Черкащині перебуває більше 13 300 переселенців,  поміж них 310 із АР Крим. При цьому жоден переселенець не залишений без уваги, – повідомив Віталій Коваль. – З різних причин регіон покинули 2800 осіб. Водночас на сьогодні маємо 65 вільних місць для розміщення внутрішньо переміщених осіб.

У ході засідання Віталій Володимирович зазначив, що Черкащина – у числі найкращих в Україні, де вчасно та якісно надають переселенцям усі необхідні послуги. Більше того, з цієї причини вони переїжджають до нас з інших областей.

За словами директора обласного контактного центру Лариси Ходаковської, наразі райони Черкащини проводять роботу щодо пошуку вільних місць для переселенців.

– Найкраще в цьому напрямку спрацьовують Звенигородський, Черкаський, Смілянський, Драбівський, Шполянський райони, – сказала Лариса Володимирівна та закликала керівників районних штабів відповідально поставитися до цього питання та активізувати роботу щодо пошуку житлових приміщень.

Без-назви-2

Між іншим, заступник керівника обласного координаційного штабу Сергій Озеран особливо наголосив на необхідності перевірки готовності закладів до осінньо-зимового періоду, звернути особливу увагу на будинки з пічним опаленням, де часто можуть виникати пожежі. Членами штабу вирішено до 1 жовтня повністю провести перевірки та надати звіти про готовність до холодної пори.

У ході зібрання окремо обговорили питання життєзабезпечення переміщених осіб, оформлення реєстрації переселенців, доступу до соціальних послуг.

Наприкінці засідання декілька слів сказав керівник громадської організації «Спільнота біженців з Донецька та Сходу країни» Олександр Лавріненко, який від імені переселенців щиро подякував обласній та місцевій владі за підтримку, яку їм надають.

Автор статті