Черкащина готова до жнив

fotoСільгосппідприємства області готові до збирання озимих культур, ярих ранніх зернових та зернобобових. Їх цьогоріч висіяли на 300 тис. га. Про це сьогодні у ході координаційної наради повідомив начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка.

Загалом в області очікують отримати валового зерна на рівні 3,8 млн. тонн. Зокрема озимих зернових культур – майже 1 млн. тонн.

– З року в рік Черкащина вирощує врожаї зернових та зернобобових культур та входить до переліку кращих в Україні за цим показником, – зауважив Ігор Колодка. – Втім важливо не лише виростити урожай, а й вчасно зібрати та зберегти його. Нашим аграріям вдалося провести заплановані весняні роботи вчасно і на рівні показників минулого року. Нині ж активно готуємося до жнивної кампанії. На полях області працюватиме близько 1,7 тис. зернозбиральних комбайнів.

З початку року парк господарств Черкащини поповнився на 182 одиниці техніки на 116 млн. грн. За словами Ігоря Леонідовича, готовність техніки до жнив – стовідсоткова. Водночас с/г підприємства закумулювали достатній запас паливно-мастильних матеріалів: 13,1 тис. тонн дизельного палива та 4,8 тис. тонн бензину.

– За попередніми підрахунками, сезонне навантаження на комбайн становитиме близько 195 га, – відзначив посадовець. – Якщо дозволять погодні умови, то маємо технічну можливість за 10-15 днів зібрати площі ранніх зернових та зернобобових культур. Для приймання урожаю 2017 року на Черкащині є 34 хлібоприймальні підприємства. Їхня загальна місткість – 1,8 млн тонн.

Автор статті