«Черкащина – гарний приклад, коли більше дій, аніж піару», – уманський нардеп Поляков

polkoСеред проблем, з якими представникам бізнесу доводиться стикатися найчастіше – відсутність комунікації із очільниками відомств і структур, нерозуміння реформ, які впроваджуються в державі, бюрократична тяганина при оформленні документів і, звісно, корупція. У цьому переконаний народний депутат-уманчанин  від «Народного фронту» Максим Поляков. Однак, зазначає нардеп, Черкащина може слугувати прикладом для інших областей у сфері сприяння розвитку бізнесу та підприємництва.

Журналісту сайту «ІнфоМІСТ» вдалося на кілька хвилин перехопити нардепа після представлення нового начальника Держекоінспекції в області та в межах експрес-інтерв’ю запитати про роботу на окрузі, співпрацю із місцевою владою та розвиток бізнесу.

– Як народний народний депутат, оцініть роботу обласної влади? Чи є прогрес?

– Я завжди будь-якого державного службовця насамперед оцінюю за результатами роботи. На жаль, ми часто бачимо гучні заяви очільників ОДА – особливо на особистих сторінках у Фейсбуці (наприклад, як на Одещині), а як результат: багато тексту – мало дій. Спочатку із очільником Черкаської ОДА у нас не було контакту, але коли побачив конкретні результати його роботи, а не ходи піарників, ми почали співпрацювати.

Я як економіст за освітою і секретар Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності у Верховній Раді насамперед оцінюю інвестиційну привабливість регіону. Було кілька ситуацій, коли до мене, за участі Агентства регіонального розвитку, звертались бізнесмени. І саме завдяки спільним зусиллям та безпосередній участі очільника Черкаської ОДА нам вдалося створити кілька потужних підприємств, як результат – створення робочих місць, наповнення місцевих бюджетів податками та підвищення інвестиційного клімату регіону.

Сьогоднішнє представлення нового головного еколога області показує сприятливий клімат на Черкащині: демократично та конструктивно.

Юрій Ткаченко вільно комунікує з людьми, має партнерське ставлення до бізнесу, а не ставиться як до підлеглих. Це, вважаю, і є головний рецепт. Не було випадків, щоб представникам бізнесу відмовили у допомозі з вирішенням тих чи тих проблем, навіть суто адміністративних.

– Ви були присутні на інвестиційному форумі, де презентували Агенцію регіонального розвитку та стратегічні плани щодо створення індустріальних парків. Зараз оголосили конкурс на посаду керівника Агенції. На вашу думку, чи сприятливий на Черкащині інвестиційний клімат після так званого пресингу?

– Цьогорічний інвестфорум відбувся у абсолютно іншому форматі, більш європейському. Добре, що його організували саме на Черкащині, бізнес повинен одразу бачити перспективу. Помітно, що обласна влада зацікавлена у розвитку підприємництва, створенні нових робочих місць. Разом із тим бізнес хоче почувати себе вільно, а не вирішувати бюрократичні питання, і влада має стати гарантом у цьому.

Люди очікують миттєвих результатів від влади, але так не буває, довіра бізнесу вибудовується роками. Тож і результати будуть помітні через 5-7 років, поки підприємство стане на ноги і почне сплачувати податки.

Але вже зараз Черкащина має гарні показники інвестиційної привабливості. Нашою областю все більше починають цікавитися.

Підтримую також ідею створення Агенції розвитку Черкащини. Головне – знайти людей, які дійсно цим горітимуть і при цьому матимуть знання та досвід. Важливо комунікувати із обласною владою, яка для бізнесу створювала б привабливі умови. Часто дуже багато розмов “ми вас чекаємо”, а насправді співпраці немає. Але Черкащина гарний приклад, коли більше дій, аніж піару. Раніше не було такого відкритого спілкування і з бізнесом, і з громадськістю, всі двері відчинені. Сьогодні ми ще раз у цьому пересвідчились: молодший лейтенант спокійно звертається до губернатора із проханням допомогти у придбанні зимової форми для водного патруля.

– Чи часто місцева влада Уманщини звертається до вас за підтримкою, з яких питань?

– Із головою Уманської районної державної адміністрації я спілкуюсь телефоном 2-3 рази на тиждень, із міською владою – майже щодня.

Завдяки спільним зусиллям буквально через місяць “Укргазбанк” в Умані запускає унікальний проект «Дирижабль», у результаті втілення якого за допомогою повітря вироблятимуть електроенергію.

Іншу програму реалізуємо із “Глобус банком”, завдяки якій громадяни зможуть брати кредити на утеплення, заміну котлів, вікон тощо. Тобто реалізовувати заходи, спрямовані на підвищення рівня енергоефективності. При цьому відсотки за кредит гаситиме місто.

Спільно реалізували також програму щодо заохочення дітей-відмінників. Уманські школярі, які гарно навчатимуться, щомісячно отримуватимуть премії в розмірі 200 грн.

Для мене важливо, що нам вдалося вибити додаткові 15 млн грн на ремонт доріг. Тож 19 доріг Умані вперше за багато років побачать ремонт. Наступного року, сподіваюсь, цю цифру вдасться збільшити. Тим більше із залученням коштів місцевого бюджету дороги Умані можна зробити якісними та сучасними.

Минулого року на ці потреби вдалося спрямували 5 млн грн, за які зробили ремонт дорожнього покриття біля Софіївки. За це варто подякувати і Прем’єр-міністру, і губернатору.

– Які проекти реалізували на Уманщині і Черкащині загалом, і над якими продовжуєте працювати?

– Умань для мене рідне місто, я там буваю майже кожні вихідні. За минулий рік нашій команді вдалося реалізувати немало проектів: як у медичній, так і освітній галузі.

Зараз активно працюємо також в рідному селі Бабанка, де живе моя рідня. Так, у місцевій школі розпочатий ремонт. Класи будуть обладнані за найвищими стандартами. Стандарт у мене простий – робити не гірше, ніж в себе дома. Усе це – за кошти спонсорів. Все для того, аби учням було комфортно вчитися, а вчителям – навчати.

Окрім того, допомагаємо із спрямуванням коштів для поліцейського відділку. Нещодавно брав участь у передаванні автомобілів для Уманського відділку поліції, ведемо переговори з Міністерством щодо виділення таких же автомобілів для районного відділку поліції, адже там також катастрофічна ситуація із транспортом.

На наступному тижні презентуємо програму по соціальній допомозі: щодо забезпечення громадян окулярами, а також щодо проведення безкоштовних операції та підвищення кваліфікації медиків, з цього приводу вже налагодили співпрацю із Одеським медичним університетом. Якщо раніше зосереджували увагу на місто, то зараз спрямовуємо зусилля на село. Це, звичайно складніше і логістично, і з точки зору забезпечення кваліфікованими кадрами.

– Чи співпрацюєте ви із іншими народними депутатами від Черкащини?

– Із більшістю депутатів маю хороші конструктивні ділові стосунки. Співпрацюємо і з Сергієм Рудиком, і Валентином Нечипоренком, і Геннадієм Бобовим, Олегом Петренком. Комунікація є. Але багато залежить від активності депутатів. Якщо депутата не видно на засіданнях, він не голосує, то яким чином з ним можна працювати. Складно і спіймати. Зрозуміло, що активність мажоритарників на окрузі вища, більше зобов’язань, я більше зосереджуюсь на соціальних програмах, економічних, зокрема на створенні головного дітища – Агентства розвитку бізнесу. Тому для мене важливо, щоб ці проекти діяли та розвивались.

Джерело: інтернет-видання «Інфоміст»

Автор статті