Черкащани вшанували пам’ять жертв війни в Україні

IMG_8079Сьогодні в Черкасах згадали тих, хто 75 років тому першими постраждали від німецько-фашистського наступу. Тож у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні ветерани, громадськість, обласні та міські владці віддали належне героїзмові українського народу.

Україна першою прийняла на себе удар фашистської армії. На теренах нашої держави розгорталися жорстокі кровопролитні бої. За приблизними підрахунками, Друга світова забрала близько 7 мільйонів життів українців. Хвилиною мовчання черкащани вшанували жертв війни в Україні та поклали квіти до Пагорба Слави.

IMG_8087Заступник очільника області Костянтин Омаргалієв зазначив, що нинішньому поколінню варто пам’ятати, якою ціною тоді вдалося встановити мир та захистити його в Україні.

– У тій страшній війні загинув кожен п’ятий українець, – зауважив Костянтин Омаргалієв. – На жаль, історія зробила спіральний виток і знову в Україні порушений мир. Однак певен, що й цього разу ми переможемо, адже зараз за мир і спокій в Україні борються сучасні Герої, гідні нащадки своїх переможців-дідів.

IMG_8094Нагадаємо, згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 року, аби вшанувати пам’ять українців, загиблих під час Другої світової війни, їх подвиг та жертовність, щороку 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Автор статті