Черкащани відкрили понад 47 тис Поземельних книг

iнвентаризТериторіальні органи Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області відкрили 47 789  Поземельних книг. До кінця 2015 року тут планують завести ще майже 150,5 тис Поземельних книг на земельні ділянки, які перенесені в Державний земельний кадастр.

У середньому за день фахівці опрацьовують і відкривають Поземельних книг на 1,4 тис земельних ділянок. Найкращий стан справ із виконання плану з відкриття земельних книг в Смілянському, Кам’янському, Чигиринському, Городищенському й Звенигородському, районах. Відстають від запланованого графіка працівники землевпорядної служби Канівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського й Черкаського районів.

− Відкриття Поземельних книг – це одне з першочергових завдань, яке стоїть перед нашою службою, – зазначив на нараді в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв. – Адже це дає можливість вносити в Державний земельний кадастр достовірну інформацію.

За його словами, ця інформація буде доступною для представників Міністерства юстиції, зокрема працівників Державної реєстраційної служби й нотаріусів, які реєструють речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це зніме соціальну напругу, адже людям не потрібно буде ходити по різним інстанціям, збираючи інформацію про потрібні їм земельні ділянки. Крім того, саме відкриття Поземельних книг та внесення даних до ДЗК зроблять ефективною електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру».

Нагадаємо, що Поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку та інформацію про її власників відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;  дані про бонітування ґрунтів.

 

 

За інформацією прес-служби Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області

Автор статті