Черкащани сплатили майже 585 млн грн єдиного внеску

Pile of ukrainian money, ukrainian hryvniaЗ початку року на 13 березня платники Черкаської області перерахували до бюджету 584,8 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це на 34,8 млн грн більше, ніж за весь перший квартал 2016 року, повідомляють в ГУ ДФС у Черкаській області.

Очікується, що за три місяці цього року надходження єдиного внеску складуть 783 млн грн, що на 233 млн грн більше від показника відповідного періоду минулого року.

На рівні мінімального страхового внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок за себе фізособи-підприємці та самозайняті особи (а з 1 січня до таких відносяться і приватні виконавці) в обов’язковому порядку, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу. Виключенням (крім самозайнятих осіб) є пенсіонери за віком та інваліди, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Розмір мінімального страхового внеску для фізичних осіб-підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку становить з 1 січня 2017 року 352 грн. Утім і страховий   стаж  таким   особам  зараховуватиметься пропорційно сплаченому єдиному внеску.

 

Автор статті