Черкащани сплатили до місцевих бюджетів майже 109 млн грн податку на майно

Pile of ukrainian money, ukrainian hryvniaНа сьогодні платники – фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів Черкаської області 108,8 млн грн податку на майно. З цієї суми 5 млн грн – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; 1,6 млн грн – транспортний податок і 102,2 млн грн земельний податок та орендна плата за землю, поінформувала заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області Тетяна Харьковська.

Вона нагадала, що на відміну від платників – юридичних осіб, які згідно Податкового кодексу України самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного та транспортного податку; відображають її у річній податковій декларації та сплачують податок авансовими внесками, обчислення суми податку об’єктів оподаткування (нерухомість, земельна ділянка, транспорт), які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється органом ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника майна.

Так, цього року жителям області надіслано 8 568 податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; 233 рішення про сплату транспортного податку та 327618 – щодо плати за землю.

Втім на сьогодні не сплатили вказаний у повідомленнях податок 347 черкащан – власників нерухомого майна і 158 власників легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість становить понад 1,0335 млн грн.

Заступник керівника фіскальної служби області підкреслила, що за несплату податкового зобов’язання протягом 60 днів з дня отримання (вручення) податкового повідомлення-рішення, застосовується штраф та нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

– Закликаю власників майна переглянути дати на отриманих податкових повідомленнях-рішеннях про сплату відповідних податків та у разі протермінування 60 днів негайно сплатити вказані в повідомленнях-рішеннях суми. Водночас ми готові розглянути зауваження і заперечення осіб, які вважають нарахування податку невірним, – наголосила Тетяна Харьковська.

Тетяна Харьковська також повідомила загальну суму надходжень від податку на майно, сплачену з початку року на сьогодні платниками – юридичними та фізичними особами – 568,3 млн грн. Так, надійшло 33,4 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 2,6 млн грн транспортного податку і 532,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землю. А загалом до місцевих бюджетів цього року станом на 20.10.2016 надійшло 2 млрд 968 млн грн платежів.

Торік на цю дату надійшло 397,6 млн грн податку на майно, зокрема й 70 млн грн сплатили фізичні особи – власники майна.

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті