Черкащани сплатили до бюджету майже 508 млн гривень єдиного внеску

до першого ДФСЗ початку року платники Черкащини перерахували до бюджету 507,7 млн грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Загалом в Україні протягом січня-лютого цього року фіскальні органи забезпечили надходження 19,8 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 3,8 % перевищує заплановані показники, інформують в ГУ ДФС у Черкаській області.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року єдиний внесок справляється за ставкою 22 % до бази нарахування на фонд оплати праці. Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на місяць становить 34 450 грн. (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), мінімальна  – 1 378 грн. У разі, якщо база нарахування внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску 22 % застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від розміру зарплати.

Автор статті