Черкащани попрощалися з Героєм-АТОвцем Назаром Крупкою

голСьогодні відважного АТОвця Назара Крупку, уродженця села Коробівка, що на Золотоніщині, провели в останню путь.

36-річний Назар, середній серед трьох братів у родині, активний та наполегливий, планував, повернувшись з АТО, пролікуватися в госпіталі, а потім і одружитися. Однак доля розпорядилась інакше: 11 березня на Донеччині між Авдіївкою та Зайцевим чоловік загинув під час мінометного обстрілу.

Однокласниця Назара, секретар Коробівської сільської ради, Тамара Сахно розповіла, що коли дізналась про загибель хлопця, було важко уявити, бо ж для всіх це стало страшною утратою: «Він був надзвичайно активним, а ще організатором будь-яких заходів. Під час навчання в школі з легкістю схоплював нові знання, любив математику, історію. Надзвичайно чутливим був до справедливості, а ось основною його рисою була відвертість». За словами однокласниці, саме правдолюбність і дала поштовх до вибору професії. Бо ж після школи хлопець вступив до Херсонського факультету Запорізького юридичного інституту на спеціальність правоохоронна діяльність. Був слідчим, згодом розпочав власну юридичну практику.

пппппобратимиБудучи таким активним, він не міг спостерігати спокійно за подіями в країні, сказала пані Тамара, а тому подався на Майдан, а потім добровольцем в АТО, де відвойовував незалежність країни в складі батальйону «Айдар».

«Коли Назар до нас приїхав, вже за місяць навчився абсолютно всьому, був у нашому батальйоні снайпером, щодня відшліфовував свої уміння, постійно тренувався», – згадував побратим загиблого Олександр Сірош. А ось товариш  з батальйону Микола Нестеренко сказав, що Назар був завжди надійним товаришем та гарним бійцем.

– Кожен із нас знав, що міг покластися на надійне прикриття, коли в команді був Назар, – мовив Микола. – Так сталося, що війна забирає кращих патріотів, але боротьба продовжується, і лише незламність та відданість нашій Україні може служити уроком для тих ворогів, які спробують прийти на нашу землю.

ковальПерший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль розповів, що мав честь ще в 2012 році в штабі Об’єднаної демократичної  опозиції  познайомитись з Назаром: «Він вражав своєю життєлюбністю, веселою вдачею, цілеспрямованістю, а головне – безкомпромісністю в питаннях справедливості. Ймовірно і Бог, і рідні, і друзі підтримали його в напрямку, який обрав. Лисичанськ, Дружківка, Трьохізбенка, Авдіївка.  Це лише невеликий перелік місць, де мужнє товариство Айдарівців дало зрозуміти ворожим зайдам, що ніколи їм не топтати українську землю. На жаль, ми втрачаємо кращих синів. Та очевидно, що нація наша стала сильнішою. І переконаний: ми доведемо всьому світові, що маємо повне право на власну державу, віру, і свою землю!»

Спільним рішенням обласної адміністрації та обласної ради Назар Крупка  посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед Черкащиною», яку вручено родині загиблого.

Автор статті