Черкащани поповнюють лави Збройних Сил України

3Більше півтисячі строковиків від Черкаської області незабаром розпочнуть службу у лавах ЗСУ та інших військових формуваннях країни. Перших сто чоловіків проведуть до війська вже наступного тижня. Про це йшлося на сьогоднішній прес-конференції в облдержадміністрації.

Відновлення призову на строкову службу обумовлена потребою у підготовці військово-навченого резерву, аби держава могла гідно відповісти загрозам сьогодення. Цього року на проведення призову з держбюджету виділили 1 млн 658 тис. грн. для Черкаської області на виплату 2990 грн. одноразової грошової допомоги тим, кого призивають на строкову військову службу.

– До кінця червня з Черкащини на строкову службу відправлять 554 чоловіків віком від 20 до 27 років, – зазначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко. – З них 235 осіб будуть служити в Збройних Силах України, 125 – Нацгвардії, 170 –Держприкордонслужбі та 24 – Держспецтрансслужбі. Нагадаю, жоден строковик до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції залучатися не буде.

Згідно з розподілом, від кожного району до Збройних Сил призвуть близько 20 чоловіків. Щоправда, за словами обласного військового комісара Євгена Курбета, залежно від розміру району, кількість залучених на строкову службу буде більшою.

???????????????????????????????– Найбільше строковиків наберуть з Черкас та Черкаського району – майже 100 осіб, – відзначив Євген Курбет. – З Уманщини, Смілянщини та Золотоніщини до війська підуть від 30 до 45 чоловіків. Наступного ж тижня, відповідно до графіку та плану відправлень, проводитимемо першу сотню хлопців до Збройних Сил України. Щоправда, нині гостро стоїть проблема ухилення від призову. Із 16 тисяч осіб, що викликались до військкоматів, на не з’явилися більше 11 тисяч, що є порушенням військового обліку. Відзначу, питання не в плановому завданні, а комплектуванні ЗСУ. Адже добре навчена армія – це запорука територіальної цілісності та безпеки нашої держави.

Ті, хто ухиляється від призову, несуть адміністративну чи, за певних обставин, кримінальну відповідальність, повідомив військовий прокурор Черкаського гарнізону Володимир Уразовський.

4– Зафіксовані випадки ухилення від служби ми вносимо в єдиний реєстр досудових розслідувань, – поясний Володимир Уразовський. – Потім такі особи, які за відсутності поважних причин не з’являтися, притягуються до відповідальності. Також актуальним лишається питання самовільного полишення солдатами військових частин солдатами, призваних по мобілізації. Зараз у нас відкрито 20 таких кримінальних проваджень, зареєстрованих на підставі заяв командирів частин. Подальше їх ухилення й переховування призведе до гірших наслідків. Тож закликаю з’являтися до військової прокуратури. Адже за наявності мінімум двох основних пом’якшувальні обставин – самовільна явка та співпраця зі слідством – позбавлення волі можуть замінити на умовний строк.

Євген Курбет додав, що цього місяця прийняли спільне звернення військової прокуратури, військової служби правопорядку та керівництва ЗСУ до громадян, які самовільно полишили військові частини. Згідно з ним, до тих, хто добровільно з’явиться до військових прокуратур чи військової служби правопорядку, не буде застосоване затримання до вироку суду.

Відзначимо, окрім призову на строкову службу, генеральний штаб Міністерства оборони України прийняв рішення максимально комплектувати бойові військові частини військовослужбовцями за контрактом. На Черкащині у першому кварталі вже уклали 599 контрактів на службу в Збройних Силах. У другому кварталі стоїть план в 628 контрактників.

 

Автор статті