Черкащани отримали «теплих» кредитів на суму понад 1,7 млн грн.

hkdkВід початку року жителям області у межах Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв уповноважені банки вже видали 85 «теплих» кредитів на загальну суму 1,77 млн грн. Від 20 % до 70 % «тіла» цих кредитів відшкодують за держаний кошт, а також з обласного та місцевого бюджетів.

Загалом же з початку дії програми державної фінансової підтримки, тобто з жовтня 2014 року, на Черкащині уповноважені банки видали 3 237 кредитів на загальну суму 51,34 млн грн. За півтора роки дії державної програми до її співфінансування активно долучаються місцеві органи влади. Так, на Черкащині рішенням обласної ради термін дії цієї програми продовжений на 2016 рік. Тож з обласного бюджету на відшкодування відсоткової ставки за «теплими» кредитами для населення у межах програми виділили 300 тис грн.

– З місцевих бюджетів на відшкодування частки відсоткової ставки по кредитах населення та ОСББ на впровадження енергоефективних заходів планується спрямовувати 1,76 млн грн., – відзначає начальник відділу управління житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Ганна Банделюк. – Станом на початок квітня 1 098 особам уже відшкодовано частку відсоткової ставки по кредитах на впровадження енергоефективних заходів з місцевих бюджетів на загальну суму 139 842 грн.

 

Довідково:

Кредити на впровадження енергоефективних заходів надають уповноважені банки ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) та ПАТ «Державний ощадбанк України».

 

Автор статті