Черкащани навчалися у вінничан реформ медицини

20151216_113132

До реформування медицини готуються на Черкащині. Делегація звідси за участі очільника області їздила переймати досвід таких перетворень до сусідньої Вінниччини.

Тут систему охорони здоров’я змінюють уже п’ятий рік. У свій час Вінницьку, Дніпропетровську та Донецьку області обрали на рівні держави як пілотні проекти.

20151216_121552

– Звісно, процес реформування дуже складний, – розповідає заступник директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Дмитро Білоус. – У нас він іще триває. Ми вже відокремили різні рівні надання медичної допомоги населенню. Реформування проводили за кошти з державного та місцевих бюджетів. Це на зміцнення матеріально-технічної бази, на автомобільний парк тощо. Маємо також програми задля мотивації лікарів. Завдяки цьому нам вдалося оновити персонал.

Як усе працює – вінницькі реформатори показали своїм черкаським колегам наочно. На сьогодні в області працюють 33 центри первинної медико-санітарної допомоги та 26 центральних районних лікарень. Тут уже запроваджені електронні картки пацієнтів.

пацієнт Ковальчук

– Раніше було так: приходиш, перенаправляють із кабінету в кабінет, чекаєш у чергах, – розповідає місцевий житель, пацієнт одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги, що у Вінниці, Володимир Ковальчук. – А зараз усе простіше, зрозуміліше. Навіть до лікаря записують на певний час через комп’ютер у реєстратурі.

Саме наближення якісної медичної допомоги до населення голова Черкаської ОДА називає головною ціллю реформи. Перші кроки на Черкащині теж уже роблять.

20151216_114933

– Як і у вінницьких медзакладах, ми розпочали інформатизацію наших, – зауважує Юрій Ткаченко. – «Пілотом» став кардіоцентр, де запрацювала автоматизована система супроводу пацієнтів. Тепер готуємо перелік програм із реформування системи охорони здоров’я області. І в цьому питанні досвід вінницьких колег знадобиться. Бо ми побачили, що вийшло, де були складнощі. Думаю, всі розуміють, що реформування медицини вже давно на часі. І тут потрібно консолідувати зусилля на всіх рівнях влади.

20151216_123011

Нагадаємо, реформи в медицині області стартуватимуть із Золотоніського району. Його обрали для пілотного проекту. Столичні фахівці із громадської організації «Рух реформ» уже проаналізували систему охорони здоров’я Золотоніщини.

 

 

 

 

 

Автор статті