Черкащани мріють відзначати річницю завершення АТО

20150902_093349Велелюдно сьогодні зрання було на Пагорбі Слави. Кілька сотень містян прийшли сюди вшанувати загиблих у Другій світовій війні. Саме 2 вересня 1945 року було підписано Акт про капітуляцію Японії. Відтак затяжній війні врешті поклали край.

Підписантами цього історичного документа стали також представники США, Китаю, Британії, СРСР, Австралії, Канади, Франції, Нідерландів і Нової Зеландії. Від тодішнього Радянського Союзу право підписати Акт випало українському генералу – уманчанину Кузьмі Дерев’янку.

– Ми повинні пам’ятати вклад українців у розгром двох новітніх імперій ХХ століття – нацистської Німеччини та мілітаристської Японії, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій 20150902_093252Ткаченко. – Така ж доля чекає і на тих, хто, уявивши себе новітньою імперією, прагне знову перекроювати карту світу. Нам зараз важливо берегти свою історію. Зараз Росія декларує, що це завдяки їй завершилася Друга світова війна. Однак статистика говорить про інше: найбільше загинуло саме українців як серед військових, так і серед мирних жителів. Нинішні бійці на Сході теж захищають не лише нашу країну, а й усю Європу від агресора.

Із квітами до меморіалу прийшов і ветеран Олексій Нікітін із кількома побратимами. На фронт він потрапив 17-річним.

– Бачив усе жахіття, – пригадує дідусь. – Я завжди був на передовій. Мав не одне поранення, контузії. Бо в піхоті без цього не буває. Найбільше в 1945 році ми раділи, що 20150902_093021залишилися живими. Хочеться, щоб ми так само невдовзі відзначали ще одну річницю – завершення АТО на Сході.

Автор статті