Черкащан запрошують відвідати інформаційну акцію до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

torgivlya_lyudy1-800x445У рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в Черкасах на Соборній площі із 16:00 год. до 20:00 год. відбудеться інформаційна акція. Вона має на меті поінформувати громадян про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці, привернення уваги до проблеми сучасного рабства та поширення актуальної інформації щодо ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми.

Усі охочі можуть взяти участь у грі «Лабіринт можливостей», під час якої відчують себе у ролі «мандрівників», які виїжджають за кордон у пошуках роботи. Учасники отримають корисні знання та приємні подарунки!

Організаторами заходу є управління у справах сімї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації та благодійна організація «Від серця до серця». Захід відбудеться за ініціативи Міністерства соціальної політики України у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

За детальною інформацією, звертайтесь: Удовиченко Лариса – головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації – 63 85 59. Стадник Марина – керівник напрямку протидії торгівлі людьми БО «Від серця до серця» – 063 217 4427.

Довідково:

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. Відповідно до законодавства, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Види торгівлі людьми:

 • трудова експлуатація;
  • сексуальна експлуатація, використання у проституції і порнобізнесі;
  • примусове жебрацтво;
  • примусове втягнення у злочинну діяльність;
  • примусове вилучення органів;
  • продаж дитини;
  • сурогатне материнство.

Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 112 громадянам України. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, такий статус встановлено лише 102 особам. Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соціальної політики України виявлено більше осіб, які постраждали від сексуальної експлуатації (51 особа), порівняно з 2017 роком – 46 осіб.

Основними країнами призначення громадян України є Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати тощо.

Національна поліція України, відповідно до своїх повноважень та діючого законодавства, здійснює заходи, що в межах протидії торгівлі людьми, спрямовані на виявлення злочину торгівлі людьми, у тому числі незакінченого (готування до злочину), осіб, які від цього постраждали, встановлює фізичних/юридичних осіб – торгівців людьми та притягнення їх до відповідальності. Державна служба зайнятості розширює форми роботи, направлені на здійснення допомоги громадянам у вирішенні питань зайнятості. З грудня 2017 року в службі зайнятості діє «гаряча лінія» 0-800-50-99-66, зателефонувавши на яку можна отримати консультації фахівців, зокрема з питань, пов’язаних із запобіганням нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми.

 

Автор статті