Частина анкет АТОвців опрацьована: є перші результати

1Третина анкет, заповнених бійцями, вже опрацьована координаторами Центру допомоги учасникам АТО. Зокрема координатор Олександр Тимошенко повідомив сьогодні під час засідання Центру про те, що з листопада минулого до початку нового року було зібрано з районів та міст майже 1540 анкет, нині опрацьовано близько 500.

– Проаналізувавши їх, ми виокремили основні проблеми, – сказав Олександр Іванович. – Серед них: працевлаштування АТОвців, освіта або перекваліфікація, медична допомога та санаторно-курортне оздоровлення, отримання соціальних пільг, окремо – земельні питання.

За словами координатора, в кожному районі проблеми у відсотковому співвідношенні різні. Так, приміром на Канівщині працевлаштування потребують  40 % бійців, а ось у Драбівському – цей відсоток удвічі нижчий. Стосовно освітніх послуг – ситуація схожа. Це – суто індивідуально для кожного регіону – говорить Олександр Тимошенко та продовжує: «У санаторіях бажають оздоровитися близько 80 %, потребують та погоджуються на лікування майже 50 % бійців. Демобілізовані також зізнаються, що їм потрібна психологічна допомога».

Стосовно питання про отримання пільг, перший заступник голови ОДА Віталій Коваль звернувся до присутніх представників громадських організацій з проханням активно проводити роз’яснювальну роботу між АТОвцями. Адже одержання певної допомоги від держави вимагає відповідних процедур з оформлення необхідних документів. Це повинні знати й розуміти бійці.

Олександр Тимошенко наостанок зазначив, що станом на 18 січня в області нараховується 5230 учасників бойових дій.

Автор статті