Час мріяти. У Черкасах готують родинний авіафестиваль

_DSC1644В останні вихідні травня в аеропорту «Черкаси» відбудеться унікальна подія – науково-розважальний фестиваль «Mriya-fest». Авіашоу, турніри з авіамоделювання, дитячі наукові зони та музичні сюрпризи – організатори поки не розкривають усіх візитівок заходу. Втім запевняють – буде цікаво і дорослим, і малечі.

Про ідею виникнення та проведення першого в області родинного авіаційного фестивалю говорили сьогодні в ОДА на прес-конференції організатори «Mriya-fest» та представники обласної влади. Авіафестиваль, який планують провести у Черкасах 26-27 травня, не має аналогів в Україні. Тож організатори заходу, відзначає керівниця проекту «Mriya-fest» Ірина Хорошаєва, є своєрідними першопрохідцями.

_DSC1641– Коли ми задумували цей фестиваль, то розуміли, що будемо першими, хто втілить такий захід, – зауважує вона. – Оскільки в Україні ще ніхто не робив такого. Окрім безлічі літаків, на які всі охочі зможуть подивитися, та авіашоу, у нас буде чимало пізнавальних локацій для дітей. Передовсім турнір та майстер-класи з авіа-моделювання, LEGO-моделювання, робототехніки, зони цікавої науки, ярмарок профільної літератури. Крім того, у нас заплановані сюрпризи на музичній сцені, залучатимемо й байкерів. Ми хворіємо не просто небом, а цікавим життям. І хочемо показати його і нашим дітям насамперед.

Організатори кажуть, вхід буде вільним для всіх. А, оскільки фестиваль – це родинний захід, то алкоголь на території аеропорту буде під забороною. Сценічне обладнання надасть область. Його позаторік придбали коштом Держфонду регіонального розвитку.

Основна мета авіафесту – ознайомити ближче черкащан та гостей краю з авіацією. Для цього ж в місті відкрили авіаклуб «Черкаси» під керівництвом Михайла Городових, який є одним із співорганізаторів фестивалю. Надалі клуб опікуватиметься питаннями розвитку малої авіації у Черкасах та області та можливості організації екскурсійних польотів.

_DSC1651Випробовуватимуть небо Черкащини зокрема й пілоти з Франції. Їхню участь у «Mriya-fest» анонсував голова Всеукраїнської авіаційної асоціації «АОПА-Україна» Геннадій Хазан.

– У Черкасах сформувалася команда однодумців, яка вже зараз організовує фестиваль для дітей у такому унікальному для України форматі, – говорить Геннадій Хазан. – Тут, не зважаючи на подекуди складний авіаційний досвід в інших містах України, прагнуть розвивати авіацію та авіаперельоти. Є автобусна станція, є залізнична. І має бути аеропорт. То є елементи транспортної інфраструктури. На сьогодні є майбутнє у аеропорту «Черкаси». Я його бачу. Створення місцевого авіаклубу, проведення фестивалю «Mriya-fest» – ті маленькі кроки, які приведуть нас до кращого майбутнього. Приємно, що й обласні владці не стоять осторонь.

У фестивалю на меті не лише розважити, а й привернути увагу громадськості до розвитку черкаського летовища, переконаний заступник очільника області Ярослав Березань. Він стане своєрідним поштовхом для пошуку додаткових опцій аеропорту.

– Одним з пріоритетів нашої роботи є відновлення аеропорту «Черкаси», який, між іншим, має статус міжнародного, – зазначає посадовець. – Ми сукаємо в усі двері, аби отримати кошти на його ремонт за уже розробленими проектами. Зараз наше летовище не використовується на повну потужність. Щомісяця до п’яти сотень черкащан користуються авіаперельотами. І могли би це робити завдяки нашому летовищу. Ми розглядаємо альтернативні способи використання нашого аеропорту, аби на повну задіювати його потужності. І нині орієнтуємося не тільки на прийом великих повітряних суден, на чому, власне, й спеціалізується наш аеропорт.

Автор статті