«Cервіс повідомлень на електронну адресу здатний убезпечити власників нерухомого майна від неправомірних посягань»

building-mailing-list-image

Статтею 20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) встановлено, що про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор невідкладно повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву.

Пунктом 111 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 визначено, що про подання заяви державний реєстратор невідкладно з моменту отримання такої заяви за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав повідомляє власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву.

Повідомлення власника об’єкта нерухомого майна здійснюється державним реєстратором у разі наявності в Державному реєстрі прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв’язку шляхом надсилання на таку електронну адресу інформації в електронній формі про тип заяви, її реєстраційний номер, дату та час подання, прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові заявника з накладенням власного електронного цифрового підпису.

Отже, для того щоб отримувати повідомлення про заяви, які подаються для проведення реєстраційних дій з об’єктом нерухомого майна, власнику об’єкта необхідно:

    1. Внести до Державного реєстру прав свою електронну адресу (за заявою власника у будь – якого державного реєстратора в межах області, в якій розташоване дане нерухоме майно).
    2. Якщо право власності набуте до 01.01.2013 року, дані про майно також необхідно внести до Державного реєстру прав (за заявою власника).

В разі коли власник майна отримав на електронну адресу сповіщення про факт подання заяви про зміну статусу своєї нерухомості та вважає такі дії незаконними, він може подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій та звернутися до суду за захистом своїх прав.

За інформацією Головного територіального управління юстиції у черкаській області

Автор статті