Бюджети уже отримали у 1,6 раза більше податків, ніж торік

дфсЧеркаська область у січні-вересні спрямувала до зведеного бюджету 5,024 млрд грн податків і зборів, що у 1,6 раза або на 1,7 млрд грн більше відповідного показника минулого року. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.

Зокрема до загального фонду державного бюджету зібрано 2 млрд 222,7 млн грн., до місцевих бюджетів – 2801,3 млн грн. Також сплачено 1,8 млрд грн. єдиного соціального внеску. Крім того, платникам на рахунки відшкодовано 335,2 млн грн податку на додану вартість.

Максим Криштопа відмітив, що порівняно з фактом минулого року у поточному, у співставних умовах, до державного бюджету зібрано більше на 810 млн грн, податків і зборів, або в 1,7 раза більше. До місцевих бюджетів надійшло на 913 млн грн, або в 1,5 раза більше.

Найбільшим за обсягом надходжень платежем є податок на доходи фізичних осіб, зростання надходжень якого відбулось за рахунок детінізації зарплат. За цей час платники Черкаської області сплатили 1 млрд 941,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. У тому числі 485,4 млн грн ПДФО перераховано до державного бюджету України, 1456,1 млн грн – до місцевих бюджетів. Другий за обсягом надходжень податок на додану вартість – з початку року зібрано 836,4 млн грн податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів. Податку на прибуток перераховано в сумі 209,3 млн грн до державного бюджету і 49,5 млн грн – до місцевих бюджетів. Сплачено 167,3 млн грн військового збору.

Платники, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 392 млн грн єдиного податку – на 134,1 млн грн або у 1,5 раза більше, ніж минулого року. Земельний податок та орендна плата перерахована в сумі 516 млн грн – більше на 155 млн грн (у 1,4 раза).

– Ми забезпечуємо ефективність роботи, якість послуг платникам і дієву співпрацю з бізнесом та громадськістю, – заявив керівник ГУ ДФС Черкащини. Фіскальна служба області попри скорочення чисельності працівників, не допустила зменшення ефективності роботи. В усіх районах як і раніше працюють центри обслуговування платників. Проводяться перевірки. Триває дуже велика робота з детінізації та попередження і викриття незаконної діяльності.

 За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті