«Бюджети треба не тільки розподіляти, а й наповнювати», – очільник області

прес-конфНа Черкащині максимально використовуватимуть резерви для наповнення бюджетів. Про це сказав очільник області на прес-конференції у вівторок.

За словами Юрія Ткаченка, це питання є пріоритетним задля виконання всіх програм соціально-економічного розвитку по області.

– Наше завдання – підвищення зарплати працівникам і забезпечення надходження ПДФО, – пояснює голова Черкаської ОДА. – Із 2014 року ми започаткували комплексний підхід у цьому питанні – так нам тоді вдалося подолати значний бюджетний дефіцит. Тому продовжимо і операцію «Урожай», і функціонування робочих груп тощо. Не треба Фіскальній службі зайвий раз турбувати сумлінних платників. Треба йти туди, де зарплата не відповідає нормативам, де мінімум працюючих, а за фактом більше. Там необхідна участь усіх контролюючих органів.

Як зауважив Юрій Ткаченко, в області ще не повною мірою використано ресурс надходжень ПДФО завдяки підвищенню розміру орендної плати за земельні паї.

– Торік нам вдалося збільшити її до 5,4%, – каже обласний керманич. – Завдяки цьому бюджети додатково отримали більше 100 млн грн  ПДФО. Підвищення ставки орендної плати до 8% дасть змогу бюджетам додатково отримати ще близько 160 млн грн. Тобто резерви є! І нам усім є, над чим працювати. Ми націлюємо роботу органів місцевого самоврядування не тільки розподіляти кошти, які надходять від платників податків. А треба разом працювати над детінізацією економіки.

Автор статті