Бюджетне фінансування отримають лише ті установи, які виведуть свої землі з тіні

____947_650x410

Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на виїзному засіданні Уряду 23 вересня, повідомляють на сайті Урядового порталу.

Під час засідання Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк повідомив, що в Україні тіньовий оборот землі  − близько 1-1,5 мільйона гектарів, тобто усі землі, що на обліку державних підприємств, перебувають в тіні. За його словами, через таку ситуацію держава недоотримує, 2 мільярди гривень.

Арсеній Яценюк підкреслив, що крім цих збитків держава втрачає і через несплачені податки, тіньові робочі місця, адже ці землі обробляються, а ні територіальна громада, ні державний бюджет нічого не отримують.

− Ми не можемо забирати у пенсіонера, лікаря і вчителя, віддавати на фінансування організацій, які мають тіньовий оборот, які мають тіньові доходи і які ще хочуть грошей з Державного бюджету. Це несправедливо і цього більше не буде, − наголосив Арсеній Яценюк. − Легалізують доходи – отримають допомогу. Не легалізують доходи – ми легалізуємо їх з допомогою правоохоронної системи, і фінансування з бюджету вони не отримають.

«Допомогти знайти землі, які знаходяться в тіньовому обороті» за дорученням Прем’єр-міністра України має Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Автор статті