«Бюджет слід не лише розподіляти, а й наповнювати», – очільник області звернувся до місцевих владців

ткаченко_брифЛегалізація зайнятості населення має бути серед пріоритетних питань кожного місцевого керівника. На цьому наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на координаційній нараді.

Як зауважив очільник області, через тіньовий ринок зайнятості бюджети всіх рівнів втрачають мільйони гривень несплачених податків.

– Ми втрачаємо такий необхідний ресурс для вирішення соціальних проблем і розвитку, – сказав Юрій Ткаченко. – Децентралізація, реформа, що ініційована Президентом України й Урядом, дала не лише фінансовий ресурс, а й повноваження та інструменти наповнення бюджетів для розвитку територій. Водночас на місцях найчастіше їх не застосовують сповна. Приміром, якщо говорити про призначення інспекторів праці, делеговані повноваження державного контролю, то це зроблено лише в чотирьох містах обласного значення та дев’яти об’єднаних територіальних громадах. Міста Черкаси та Сміла ігнорують це питання, інспектори там досі не призначені.

Нагадаємо, Управління Держпраці в Черкаській області склало паспорт неформальної зайнятості. За ним, ризиковими галузями в області є будівництво, сільське господарство та переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля, діяльність готелів і ресторанів, а також сфера транспорту та зв’язку.

 

Автор статті