Бюджет на 2017 рік – це не «бюджет проживання», а розвитку національної економіки, – Прем’єр-міністр України

viber image2Чесний, збалансований та з чіткими пріоритетами – Кабінет Міністрів України вчасно подав до Парламенту проект бюджету на наступний рік. Тож до якісного обговорення державного кошторису-2017 закликав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із регіональними ЗМІ «Бюджетні ініціативи Уряду на 2017 рік: перший чесний бюджет незалежної України» у понеділок.

Держбюджет потребує якісної дискусії для повного розуміння тих завдань та викликів, які стоять перед Україною в наступному році, наголосив Прем’єр-міністр. Для цього у громадськості є час, оскільки цього року Уряд вчасно – 15 вересня. Крім того, вперше перейшов на його середньострокове публічне планування, а основні бюджетні параметри розраховані на найближчі три роки з прогнозом на поступове відновлення та зростання економіки.

– І внесення бюджету вчасне, і можливість декілька місяців так, як передбачає процедура, проводити дискусію, це і є внесок в те, щоб ми консолідували зусилля на прийняття чесного бюджету, не популістського, який є реальним, який дасть можливість нам змінювати ситуацію в країні, – підкреслив Володимир Гройсман. – Більше того, він має бути не бюджетом проживання, а має бути таким бюджетом, який дасть можливість і розвинути національну економіку. Тому що дуже важливо, щоб ми формували наші ресурси або наші видатки безпосередньо з того, що ми можемо консолідувати в бюджет.

Так, Уряд знайшов додатковий фінансовий ресурс, який дозволяє збільшити видаткову частину держбюджету без підвищення податків і збільшення державного дефіциту. Серед пріоритетів – підвищення видатків на оборону, освіту, охорону здоров’я, галузь культури та підтримку українських дипломатичних представництв. Крім того, найближчим часом передбачається створення Фонду енергоефективності та Дорожнього фонду, суттєво збільшиться підтримка АПК.

Автор статті