Бюджет на 2017 рік – це не «бюджет проживання», а розвитку національної економіки, – Прем’єр-міністр України

viber image2Чесний, збалансований та з чіткими пріоритетами – Кабінет Міністрів України вчасно подав до Парламенту проект бюджету на наступний рік. Тож до якісного обговорення державного кошторису-2017 закликав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі із регіональними ЗМІ «Бюджетні ініціативи Уряду на 2017 рік: перший чесний бюджет незалежної України» у понеділок.

Держбюджет потребує якісної дискусії для повного розуміння тих завдань та викликів, які стоять перед Україною в наступному році, наголосив Прем’єр-міністр. Для цього у громадськості є час, оскільки цього року Уряд вчасно – 15 вересня. Крім того, вперше перейшов на його середньострокове публічне планування, а основні бюджетні параметри розраховані на найближчі три роки з прогнозом на поступове відновлення та зростання економіки.

– І внесення бюджету вчасне, і можливість декілька місяців так, як передбачає процедура, проводити дискусію, це і є внесок в те, щоб ми консолідували зусилля на прийняття чесного бюджету, не популістського, який є реальним, який дасть можливість нам змінювати ситуацію в країні, – підкреслив Володимир Гройсман. – Більше того, він має бути не бюджетом проживання, а має бути таким бюджетом, який дасть можливість і розвинути національну економіку. Тому що дуже важливо, щоб ми формували наші ресурси або наші видатки безпосередньо з того, що ми можемо консолідувати в бюджет.

Так, Уряд знайшов додатковий фінансовий ресурс, який дозволяє збільшити видаткову частину держбюджету без підвищення податків і збільшення державного дефіциту. Серед пріоритетів – підвищення видатків на оборону, освіту, охорону здоров’я, галузь культури та підтримку українських дипломатичних представництв. Крім того, найближчим часом передбачається створення Фонду енергоефективності та Дорожнього фонду, суттєво збільшиться підтримка АПК.

Поширити в соц. мережах

Share to Google Plus

Автор статті