Бюджет Черкас поповнився на майже 7,5 млн грн. акцизного податку

дпііЗа перші два місяці 2016 року платники, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, сплатили до бюджету Черкас майже 7,5 млн грн. акцизного податку. Про це повідомили в ДПІ у м. Черкасах.

– Також, за цей час до загального фонду державного бюджету черкаські платники сплатили понад 5,6 млн грн. акцизного податку з вироблених в Українi пiдакцизних товарiв, – повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

У податковій інспекції нагадують, що з 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено акцизний податок, який нараховується та сплачується платниками податку при здійсненні роздрібної реалізації окремих груп товарів. Базою оподаткування є вартість (з урахуванням ПДВ) підакцизних товарів, а ставка податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у розмірі 5 відсотків.

Акцизний податок сплачується з реалізованої вроздріб підакцизної продукції, а також з вироблених в Україні спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів.

Податкові декларації з акцизного податку подаються суб’єктами господарювання до органів фіскальної служби протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Термін сплати податкового зобов’язання – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

Автор статті