Бузівська ОТГ створює пожежну варту

Пожежна машина 1Невідкладне питання у кожній новоствореній громаді – як гарантувати пожежну безпеку та яким чином діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації. Враховуючи це, депутати Бузівської сільської ради у лютому цього року ухвалили рішення про утворення місцевої пожежної охорони. Про це інформує Черкаське регіональне відділення Асоціації міст України.

Рішення було нестандартним, бо на платній основі у цій структурі працюватиме лише водій, всі інші – на добровільних, безоплатних засадах. За їх спеціальне навчання, а це – 450 грн. за особу, сплатить громада.

Вдалося вирішити і питання спецтехніки. Пожежний автомобіль, який потребував капітального ремонту, громада отримала з району та самотужки його відремонтувала. Нині спецтехніка готова до експлуатації і вже апробована на гасінні локального загорання сміття на полігоні твердих побутових відходів.

Спільними зусиллями жителів громади здійснюється ремонт приміщення пожежної частини. Вже встановили вікна та поштукатурили стіни і на все це витратили 38,5 тис. грн залучених коштів та лише 10 тис. грн коштів місцевого бюджету.

– Для нас дуже важлива допомога, а також поради, консультації, практичне ознайомлення з досвідом інших громад і таку можливість ми сьогодні маємо як від державних установ, так і від громадських організацій, – підкреслює голова громади Олександр Фуркало. – Для ОТГ сьогодні відчинені всі двері, починаючи від дверей голови облдержадміністрації.

Пожежна машинаТак, обговорюючи з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком першочергові проблеми, зокрема, забезпечення пожежної охорони, він отримав рекомендації створювати пожежну частину у складі центру безпеки, розробивши відповідний проект та отримавши фінансову підтримку від держави.

Сьогодні проект вже втілюється в життя. Центр безпеки матиме площу 380 кв.м, де буде розміщено пожежну частину, амбулаторію та кабінет поліцейського. Всього працюватиме 24 особи, 10 – в амбулаторії, 13 (з яких 12 – волонтерів) – в пожежній частині та черговий поліцейський.

Центр безпеки обслуговуватиме не тільки населені пункти Бузівської ОТГ, а й сусідні села Сабадаш та Безпечна.

Автор статті