Бузівська громада втілюватиме канадський досвід «зеленого шляху» та підтримки малого бізнесу

2222Днями в  Канаді відбулась Міжнародна конференція на підтримку реформ в Україні. Захід проводився на рівні міністрів закордонних справ дружніх до України країн. На конференції були присутні президент України та прем’єр-міністр Канади. Також Україну представляли 24 голови ОТГ з кожної області. Черкаську область, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», представляв голова Бузівської ОТГ Олександр Фуркало.

– Ось основні послання озвучені на цій конференції, що визначають напрямок її подальшого розвитку, – ділиться Олександр Фуркало:

– Реформи це найкраща лінія оборони.

-Україна сильна настільки, наскільки сильні в неї партнери.

– Має бути єдність цілей і єдність дій України та її партнерів.

– Місце України – в Європі.

– Україна сьогодні будує не “маленьку криву хату”, ми будуємо міцну основу гарного будинку – це  шлях важкий, та довгостроково правильний: будувати міцну країну.

По завершенню конференції, українці відвідали громади Канади (Графство Принца Едварда), де ознайомилися з діяльністю муніципалітетів, рад та голів громад.

– Насамперед у Канаді вражає неймовірно дружнє ставлення до України, – констатує Олександр Фуркало. – А ще – рівень життя, в тому числі – людей після 50:  канадці дійсно мають гідну старість. Вражає і надзвичайний рівень благоустрою – всюди порядок. Це був дуже корисний та важливий досвід. Ми повертались на батьківщину  щоб зробити наші громади та нашу Україну кращою.

Зокрема, плануємо втілити у Бузівській громаді програму підтримки малого бізнесу, яку побачили  у Канаді: виділити у межах ОТГ ділянки землі під сади та ягідники, і пропонувати їх на пільгових умовах мешканцям громади, що зможуть вирощувати фрукти і ягоди, виготовляти з них варення та джеми на продаж. Також, плануємо втілити ідею «зеленого шляху» – створити зони відпочинку, які приваблювали б туристів – і, спільно з мешканцями громади, розвивати зелений туризм.

За інформацією Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування

Автор статті