Боротьба з проявами корупції на Черкащині перебуває на постійному контролі прокуратури

прокуратура

Торік прокурорами області скерували до суду 52 обвинувальні акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях, з яких 27 – за фактами отримання неправомірної вигоди, 14 – зловживання службовим становищем, 7 – привласнення або розтрата службовими особами майна та інші корупційні правопорушення. Про це повідомляють в прес-службі прокуратури Черкаської області.

Минулого року викрито злочинну діяльність 12 державних службовців, чотирьох посадових осіб місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, трьох податківців, 6 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права тощо.

Протягом 2015 року судами постановлено 25 обвинувальних вироків стосовно 30 осіб, з яких 6 осіб засуджено до позбавлення волі, двох – до арешту, 13 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 9 осіб засуджено до штрафу. Також упродовж зазначеного періоду спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.

Сума завданих кримінальними корупційними правопорушеннями збитків становить 1 млн 37,9 тис. грн., з яких 730,3 тис. грн. відшкодовано. Сума накладених штрафних санкцій становить близько 40 тис. грн.

Автор статті