Боротьба тепла та холоду продовжується

gr_18.02.11_pogodaЯк характерно для ранньої весни, березень та початок квітня без морозів не бувають. Так і цього року, після тривалого періоду надзвичайно теплої погоди характер погоди змінився. Середня добова температура знизилася від 6ºС тепла до 1-2º морозу та відповідала календарю. По всій області пройшли снігопади. Сніговий покрив сягнув 2-10 см. Морози досягали 4-6º, у східній частині області грунт промерз до 5 см. Також стрімко знижувався атмосферний тиск від 760 до 745 мм рт. ст., що негативно впливало на стан здоров’я метеочутливого населення, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За спостереженнями агрометеорологів області, за такої погоди вегетація озимих припинилася зовсім. До цього вона відбувалася переважно у денні години. Стрімко охолонув грунт. Так, середня температура грунту на глибині 10 см станом на 20 березня була  0-2º, проти 7-8º на кінець першої декади березня. Польові роботи та висів озимини призупинилися. Умови для їхнього проведення відновляться лише в кінці місяця.

Згідно з прогнозом до кінця робочого тижня спостерігатиметься прохолодна, нестійка погода. Так, завтра вдень атмосферні фронти зумовлять невеликий дощ. Температура повітря вночі близько 0º, вдень 4-9º тепла.

Із 23 березня очікується активізація південних циклонів, які проходитимуть через територію України, зокрема її центральну частину. Вони принесуть опади у вигляді мокрого снігу та дощу. Найбільша кількість опадів спостерігатиметься у четвер, можливе місцями налипання мокрого снігу та пориви вітру 15-20 м/с. Температура повітря до кінця робочого тижня суттєво не зміниться. На вихідних – без істотних опадів, температура повітря вночі -1..-6º, вдень 3..8º.

За попередніми розрахунками, на початку наступного тижня весна закріпить свої позиції, спостерігатиметься поступове потепління.

Автор статті