Біля Будинку ветеранів відкрили стелу пам’яті загиблих черкащан (фото)

72461791_2503318069786314_4170408056095506432_n

Сьогодні біля Будинку ветеранів відкрили стелу пам’яті загиблих в російсько-українській війні 28 черкащан.  

У відкритті стели взяли участь  батьки загиблих, ветеранська спільнота, мешканці мікрорайону, учнівська молодь, Митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоан, представники міської та обласної влади.

Приміщення колишнього дитячого садочку ГО “Спілка ветеранів повітряно-десантних військ та військ спеціального призначення” орендує із зими цього року з наміром відкрити повноцінний Будинок ветеранів. Нині тут вже працює кабінет психологічної реабілітації, проводяться уроки військово-патріотичного виховання. Сьогоднішній захід став одним із таких уроків для всіх присутніх.

Освячуючи стелу, Владика Іоан в своїй проповіді зазначив, що «…ніхто більшої любові не має над ту, хто свою душу поклав би за друзів своїх». (Ів.15,13)

Сам меморіал створений за кошти небайдужих громадян, ідея та виконання належить ветеранам АТО та їх побратимам. Наприклад, кладку стели робив власноруч АТОвець, танкіст Володимир Пожидаєв.

IMG_9291

Батько одного із загиблих героїв Анатолій Панченко, виступаючи, підкреслив, що стела з портретами загиблих черкащан – не для них, батьків, і не для самих загиблих, а для живих, для мешканців міста, особливо для підростаючого покоління. Для того, аби сучасна молодь знала, якою ціною здобувається свобода і незалежність України.

Голова ГО “Спілка ветеранів повітряно-десантних військ та військ спеціального призначення” Володимир Болсуновський подякував всім, хто долучився до створення меморіалу. Також він подякував мешканцям мікрорайону, які йдуть до стели разом зі своїми рідними, дітьми і внуками, щоб вшанувати пам’ять наших героїв.

IMG_9289

– Зараз ми переживаємо не найкращі часи, але докладаємо усіх зусиль, викоростовуємо набутий досвід, знання, щоб розбудувати молоду країну… Ми зараз перед собою бачимо обличчя тих, кому за майбутнє вільної країни, на жаль, довелося віддати найцінніше, – власне життя. Саме ці люди творять героїчну історію незалежної України. Слава Героям і вічна пам’ять, – звернувся до учасників вшанувань голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко. 

IMG_9411 (1)

 

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Автор статті