Більше сотні вулиць Черкаського району через три місяці отримають нове ім’я

_2T59PmwxdO7n

За два дні, 21 листопада, закінчується перехідний термін на виконання закону «Про декомунізацію». Місцева влада мала шість місяців на прийняття рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Майже завершили цей процес у Руській Поляні та Білозір’ї, перейменували всі вулиці у Геронимівці та Будищі, решта населених пунктів – й досі у процесі зміни назви своїх топографічних об’єктів, повідомляють в Черкаській райдержадміністрації.

– З 21 листопада змінити всі назви, пов’язані із тоталітаризмом, у населеному пункті своїм рішенням зобов’язаний сільський голова. У нього для цього є три місяці, до 21 лютого. Якщо ж і за цей час керівник громади не впорається із таким завданням, право перейменовувати переходить до облдержадміністрації, – наголошує керівник району Костянтин Омаргалієв. –До літа ж 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом.

Нагадаємо, ще 172 вулиці населених пунктів району підпадають під перейменування відповідно до вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Нещодавно рішення про зміну назви вулиці Леніна на Благовісну прийняли в Геронимівській сільській раді.

Автор статті