Більше 13 тисяч черкащан цьогоріч за сприяння служби зайнятості працевлаштувалися

фото 1За сприяння обласної служби зайнятості з початку року отримали роботу 13,3 тис. осіб. Загалом же послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 47,4 тис. черкащан, що на 4,7 тис. осіб менше, ніж торік у січні-квітні. Водночас, роботодавці регіону поінформували центри зайнятості області про наявність 14,9 тис. вакансій (на 7,1% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року), інформує обласна служба зайнятості.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року було працевлаштовано 184 безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 14 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року 4,5 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 травня 15,3 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у квітні 2017 року складав 1874 грн.

Автор статті