Більше 10,5 тисяч школярів взяли участь в акції «Випускник-2016»

Випускник_2016Для ознайомлення учнівської молоді зі світом професій та проблемами ринку праці протягом жовтня-листопада цього року в області проведено акцію «Випускник – 2016». Під час неї проведено близько 300 профорієнтаційних заходів, у яких взяли участь понад 10,5 тис. осіб.

Учасники цих заходів мали змогу ознайомитися з послугами, що надаються службою зайнятості; отримати інформацію про стан ринку праці та перспективи його розвитку, потребу підприємств, організацій і установ у кваліфікованих кадрах, можливості подальшого працевлаштування. Також випускники шкіл мали можливість поспілкуватися з представниками навчальних закладів, дізнатися про умови вступу до навчальних закладів, які готують кваліфікованих працівників за різними напрямками, їх матеріально-технічним забезпеченням тощо.

На думку педагогічних працівників та батьків учнів, проведення таких профорієнтаційних заходів сприяє формуванню у школярів реалістичних уявлень про ринок праці, усвідомлених дій щодо майбутнього професійного навчання та працевлаштування. Фахівці обласної служби зайнятості допомагають учням краще пізнати себе, свої особливості, надають уявлення про різні сфери діяльності, світ професій, допомагають професійно самовизначитися та навчають вмінню аналізувати потребу суспільства у тих чи інших професіях, співставляти свої можливості з вимогами професійної діяльності, сприяючи таким чином подальшій професійній самореалізації.

 

За інформацією відділу організації профорієнтації Черкаського обласного центру зайнятості

 

Автор статті