Більше 100 тисяч людей минулого року звернулися до центрів зайнятості Черкащини

центрзайнятості

Минулорічна ситуація на ринку праці виявилася напруженою, оскільки ринок праці залежить від економічних та політичних впливів. Тож торік збільшилась чисельність безробітних осіб, які перебували на обліку та отримували послуги в центрах зайнятості області. Їх послугами скористалися понад 116 тис. осіб, з них 72 тис. безробітних осіб, що лише на 1% більше, порівняно з 2014 роком, інформують в Черкаському обласному центрі зайнятості.

Протягом минулого року роботу отримали 35 тис. осіб, тимчасову зайнятість забезпечили майже 17 тис. безробітним. Станом на 1 січня 2016 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 24,9 тис. безробітних.

За відомостями Державного комітету статистики, в області у першому півріччі 2015 року порівняно з відповідним періодом 2014 року відбулося зростання рівня безробіття за визначенням МОП з 9,9% до 10,3% (який залишається стабільно вищим за середній рівень в країні – 9,2%), зменшення чисельності зайнятого населення на понад 18 тис. осіб (в середньому становила 523 тис. осіб), а також зниження рівня зайнятості населення з 58,1% до 56,5%. На значення цих показників суттєво вплинуло зменшення протягом останніх років середньоспискової чисельності працюючих та значні обсяги вимушеної неповної зайнятості.

Так торік чисельність працюючих на підприємствах області скоротилася на майже на 6% порівняно з відповідним періодом 2014 року та становила 225 тис. осіб, а в умовах вимушеної неповної зайнятості перебувало майже 20 тис. працівників, що становить 9% до середньооблікової кількості штатних працівників. В обласному центрі зайнятості зауважують, що регіональний ринок праці також відчув додаткове навантаження у зв’язку зі значною кількістю вимушено переміщених осіб, що потребували соціального захисту та допомоги у працевлаштуванні.

Зміни в економічній ситуації в країні вплинули на суттєве зменшення надходжень вакансій від роботодавців. Так, з початку року, роботодавцями було заявлено на 7 % вакансій менше (36 тис. проти 39 тис.), ніж у 2014 році, що в свою чергу вплинуло на обсяги працевлаштування.

 

Автор статті