«Безпека громадян має бути у пріоритетах», – Ярослав Березань про відкриття пожежних частин в ОТГ

_DSC0017Переймати досвід країн Європи та створювати власні пожежно-рятувальні підрозділи з добровольцями – об’єднані територіальні громади Черкащини спільно з облдержадміністрацією та управлінням ДСНС України у Черкаській області напрацьовують шляхи оптимізації роботи системи цивільного захисту на місцях. Про це йшлося минулої п’ятниці у ході зустрічі голів ОТГ.

Нині, за словами заступника начальника управління ДСНС України у Черкаській області В’ячеслава Перевізника, більшість пожеж виникає саме у сільській місцевості. А, з огляду на віддаленість територій, пожежно-рятувальні підрозділи не завжди оперативно та вчасно можуть прибути на місце.

_DSC0034– Дотримання безпеки наших громадян – це ще один з пріоритетів Уряду, якого ми маємо дотримуватися, поряд з іншими напрямками реформування місцевого самоврядування, – наголосив рятувальник. – Нині в області здійснюють конкретні кроки, аби реалізувати це завдання Уряду. Адже йдеться про збереження насамперед життя людей. На жаль, та кількість державних пожежно-рятувальних підрозділів, яка нині існує – недостатня. Зараз ми взяли на озброєння концепцію, яка діє в усіх розвинених країнах світу: збільшення чисельності пожежно-рятувальних команд за рахунок їхнього створення безпосередньо у громадах.

_DSC0014Цьогоріч в області планують створити сім пожежно-рятувальних частин. З них 4 – в ОТГ. Водночас, представники Управління ДСНС ознайомили присутніх із досвідом інших регіонів щодо створення, функціонування та вдосконалення системи цивільного захисту та підрозділів місцевої пожежної охорони в окремих територіальних громадах.

За словами заступника очільника області Ярослава Березаня, нині на Черкащині направили на розгляд на державному рівні питання передачі будівель, що є на територіях ОТГ з власності ДСНС у комунальну. Все для того, аби на місцях такі будівлі могли використовувати максимально ефективно.

_DSC0046– Питання безпеки, які покладені на нас системою цивільного захисту, повинні бути серед пріоритетних у функціонуванні кожної громади, – наголосив посадовець. – Адже у подальшому на рівні держави стане основою розгалуженої системи захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій, попередження загибелі на них людей та значних матеріальних втрат.

Автор статті