Безпечні умови праці – спільна мета роботодавців і працівників

IMG_6697Про запобігання стресу на робочому місці та безпеку праці говорили під час семінару-наради, присвяченому Всесвітньому дню охорони праці. Захід відбувся в приміщенні департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації та зібрав спеціалістів з питань охорони праці та експертизи умов праці управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, інженерів з охорони праці інтернатних закладів області. Також захід відвідали представники управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, управління праці та обласного центру сім’ї і молоді.

– Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є визначальними питаннями у сфері охорони праці, – зауважив заступник директора департаменту соціального захисту Олег Шимчук, – за офіційними даними, близько половини працівників у країнах ЄС працюють в умовах стресу. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, хронічної втоми, депресії, захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, нещасного випадку і навіть самогубства.

Що стосується України, то протягом останніх років спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Але серед причин настання нещасних випадків друге місце (24% загальної кількості) посідають психофізіологічні, до яких і належить стрес на робочому місці (перше місце займають організаційні причини, а третє – технічні).

Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу набагато частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

Крім того, учасники семінару обговорили аспекти Програми гідної праці для України на 2016-2019 роки, схваленої Національною тристоронньою соціально-економічною радою у квітні поточного року. Програма базується на трьох основних пріоритетах: сприяння зайнятості та розвитку сталого підприємництва, сприяння ефективному соціальному діалогу, покращення соціального захисту і умов праці.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА

Автор статті