Безконтактні платіжні картки стають все популярнішими в Україні

img_8

Безготівкові розрахунки з використанням безконтактних платіжних карток стають усе популярнішими серед сучасних клієнтів банків. У третьому кварталі 2015 року кількість активних безконтактних платіжних карток у порівнянні з попереднім кварталом зросла на 113 тис. шт. (9,3%) і становила понад 1,327 млн шт, повідомляють в Національному банку України.

Зростання кількості безконтактних платіжних карток пов’язане, насамперед, з упровадженням і поширенням банками сучасних банківських продуктів у сфері торгівлі та послуг і, як наслідок, розвитком платіжної інфраструктури. Зокрема, банки в третьому кварталі цього року збільшили кількість торговельних терміналів, які обслуговують безконтактні платіжні картки, на 11 тис. од. (16,3%).

Крім того, продовжується впровадження розрахунків безконтактними платіжними картками в транспорті, що в перспективі також сприятиме подальшому зростанню кількості безконтактних платіжних карток.

− Сьогодні використовувати безконтактні платіжні картки стало сучасним, модним та зручним, – пояснила директор Департаменту платіжних систем Національного банку України Наталія Лапко. – Учасники ринку, спостерігаючи таку тенденцію, поспішають упроваджувати інноваційні технології для здійснення розрахунків, зокрема contactless-картки, NFC-технології тощо. На мою думку, перехід від використання інструментів сьогодення до інструментів майбутнього є цілком логічним та послідовним”.

Станом на 1 жовтня кількість активних платіжних карток в обігу становила майже 30,2 млн. штук. Усього за дев’ять місяців цього року з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, було здійснено понад 1,4 млрд. операцій на загальну суму майже 866 млрд. грн. Загалом на початок жовтня 2015 року в Україні налічувалося 168,7 тис. торговельних терміналів та 33,4 тис. банкоматів.

 

 

Автор статті