Барометр професій по Черкаській області

centr-zanyatosti.8Протягом січня-квітня 2016 до центрів зайнятості Черкаської області надійшло майже 14 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії – 64%, друге місце посіли службовці – 20% і 16% – вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.
За розмірами запропонованої заробітної плати вакансії розподілилися наступним чином: з мінімальною заробітною платою – 13%, від мінімальної до середньої заробітної плати – 83%, від середньої заробітної плати – 4%.
Серед вакансій, в яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату можна зазначити: начальники відділів та заступники директорів (близько 5 тис. грн), бетонярі (майже 4 тис. грн), електромонтери (понад 3 тис. грн), водії, слюсарі та дорожні працівники (3тис. грн.), викладачі (понад 2,7 тис. грн), інженери та менеджери (від 2,5 тис. грн.).
Наразі залишається попит на робітничі професії. Найбільш затребувані водії автотранспортних засобів, трактористи, кухарі, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки та працівники без кваліфікації:
підсобні робітники, прибиральники, вантажники. Також роботодавці потребують спеціалістів з вищою освітою, зокрема бухгалтерів, менеджерів з продажу тощо.
Необхідно зазначити, що сучасний ринок праці потребує працівників, які володіють передовими технологіями, сучасною технікою, суміжними професіями, та здатні до швидкого перенавчання.
Для адаптації до сучасних економічних умов і орієнтації на ринку праці шукачі роботи, які звернулися до служби зайнятості, мають можливість безкоштовно підвищити кваліфікацію або здобути нову професію.

Черкаський ОЦЗ

Автор статті