Автомобільні дороги загального користування місцевого значення

Управління автомобільних доріг
Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА

Відповідно до Закону України від 17.11.2016 № 1764-VIII „Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування“ з 01.01.2018 повноваження щодо управління дорогами загального користування місцевого значення передані обласним державним адміністраціям в особі Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської обласної державної адміністрації (далі-Департамент).
Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Черкаській області, які знаходяться в управлінні Департаменту, складає 4 372,1 км, що становить майже 71% від загальної протяжності доріг загального користування.
З них:

  1. обласні – 3787,6  км;
  2. районні – 584,5 км.

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області мають наступні типи покриття:

В складі автомобільних доріг знаходяться:

  1. мости і шляхопроводи;
  2. труби;
  3. придорожні насадження;
  4. технічні засоби організації дорожнього руху;
  5. об’єкти благоустрою автомобільних доріг.

Відповідно до параметрів автомобільних доріг, автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області поділяються за категоріями:

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області будувалися та ремонтувалися практично у 1980-1990 роках минулого століття по нормативним вимогам, які діяли на той період та передбачали навантаження на одну вісь 6т. В зв’язку з обмеженим фінансуванням робіт по ремонту автомобільних доріг, тривалого недотримання міжремонтних термінів, руху великовагового автомобільного транспорту, загальна маса яких перевищує нормативні вимоги, більше 80% доріг мають значні руйнації різного виду і потребують відновлення.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік“ передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.
Додатком № 7 зазначеного Закону визначено обсяг субвенції для Черкаської області в розмірі 391451,3 тис грн.
Ці кошти розподілені за напрямами використання наступним чином:

Автомобільні дороги є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості. Виконання ремонтних робіт і послуг з експлуатаційного утримання, за рахунок державних і місцевих бюджетів, буде сприяти не лише покращенню експлуатаційного утримання автомобільних доріг а й інноваційній та інвестиційній привабливості, розвитку туристично-рекреаційної сфери  Черкаської області.
Станом на 23.08.2018 на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Черкаській області проводяться ремонтні роботи по поточному середньому та дрібному ремонтах на 92 об’єктах. Державним підприємством „Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області“ організовано виконання ямкового ремонту на площі 39 тис. м2 та відновлення дорожнього покриття понад 195 тис. м2. Зазначені роботи виконані на суму понад 125 млн грн.