Автомобільні дороги загального користування місцевого значення

Управління автомобільних доріг
Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА

Відповідно до Закону України від 17.11.2016 № 1764-VIII „Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування“ повноваження щодо управління дорогами загального користування місцевого значення передані обласним державним адміністраціям з 1 січня 2018 року.
Розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 08.12.2018 № 820 автомобільні дороги загального користування місцевого значення, в кількості 613 штук,  передані з балансу Служби автомобільних доріг у Черкаській області до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації на баланс Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської обласної державної адміністрації.
Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Черкаській області, які знаходяться у сфері управління Департаменту,складає 4 372,1 км, що становить майже 71% від загальної протяжності доріг загального користування.
З них:

    1. обласні – 3787,6  км;
    2. районні – 584,5 км.

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення
в Черкаській області мають наступні типи покриття:

В складі автомобільних доріг знаходяться:
мости та шляхопроводи – 319 шт.;
труби – 2 453 шт.;
тротуари – 261 222 м.п.;
автопавільйони – 578 шт.;
посадкові майданчики – 614 шт.;
туалети – 14 шт.;
стоянки,майданчики для відпочинку – 84 шт.;
криниці – 2 шт.;
транспортні металеві огородження – 130 м.п.;
зелені насадження –  1414,96 км./ 441,317 га.
Відповідно до параметрів автомобільних доріг, автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області поділяються за категоріями:

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення в Черкаській області будувалися та ремонтувалися практично у 1980-1990 роках минулого століття по нормативним вимогам, які діяли на той період та передбачали навантаження на одну вісь 6т.У зв’язку з обмеженим фінансуванням робітпо ремонту автомобільних доріг, тривалого недотримання міжремонтних термінів, руху великовагового автомобільного транспорту, загальна маса яких перевищує нормативні вимоги, більше 80% доріг мають значні руйнації різного виду і потребують відновлення.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік“ передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетамна фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.
Додатком № 7 зазначеного Закону визначено обсяг субвенції для Черкаської областів розмірі 391451,3 тис грн.
Ці кошти розподілені за напрямами використання наступним чином:

Автомобільні дороги є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи,що забезпечує роботу всіх галузей промисловості. Виконання ремонтних робіт і послуг з експлуатаційного утримання, за рахунок державних і місцевих бюджетів, буде сприяти не лише покращенню експлуатаційного утримання автомобільних доріг, а й інноваційній та інвестиційній привабливості, розвитку туристично-рекреаційної сфери  Черкаської області.
Станом на 23.10.2018 на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення в Черкаській області проводяться ремонтні роботи
по поточному середньому та дрібному ремонтах на 152 об’єктах. Державним підприємством „Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області“ організовановиконання ямкового ремонту на площі 85,6 тис. м2 та відновлення дорожнього покриття понад 593,0 тис. м2. Зазначені роботи виконані на суму понад 285 млн грн, що складає 77 % від визначеного обсягу субвенції.