Авто отримав до посади й за законом, – керівник Христинівщини

1422351953_kovbasyukОлександр Ковбасюк просить журналістів ретельно перевіряти інформацію та не викривляти факти. Так голова Христинівської РДА відреагував на публікацію в одному з черкаських інтернет-видань. Її автор твердить, що «голова Христинівської РДА Олександр Ковбасюк отримав автомобіль «Mercedes-Benz» 2010 року за програмою Міністерства соцполітики щодо забезпечення транспортом інвалідів». І тут же журналіст піддає сумніву його інвалідність.

– Так, я є інвалідом ІІ групи загального захворювання, – зауважує Олександр Ковбасюк. – Цей статус отримав ще у 2012 році. Я мав тяжке онкозахворювання, переніс операцію за кордоном, курси хіміотерапії в обласному онкодиспансері та опромінення. Тому було вкрай неприємно читати насмішки журналістки в цьому матеріалі. Я відразу звернувся до представника видання, аби спростувати інформацію, але звідти так досі й не перетелефонували.

Водночас у Департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА пояснюють: на підставі виписки з акта огляду МСЕК із визначення медичних показань для забезпечення інвалідів автомобілями від 02.04.2013 року № 005539 Олександрові Ковбасюку показано автомобіль із звичайним керуванням. З цієї дати його поставлено на відповідний облік.

– Згаданий у публікації автомобіль «Mersedes-Benz» придбано не державним коштом, він адресно надійшов як гуманітарна допомога, тобто для конкретного інваліда, – пояснює директор обласного Департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало. – Так, на підставі дарчого листа, договору купівлі-продажу та технічного паспорту автомобіля департаментом 07.08.2014 року порушено клопотання перед Міністерством соціальної політики України (такий порядок!) про визнання гуманітарною допомогою автомобіля «Mersedes-Benz», який подарований департаменту громадянкою Німеччини для інваліда загального захворювання ІІ групи Ковбасюка Олександра Степановича. Відповідний наказ Мінсоцполітики видано 22.09.2014 року. Більше того, цей автомобіль наданий йому без права продажу, дарування тощо.

Додамо, що на момент отримання автомобіля Олександр Ковбасюк не був головою Христинівської РДА. Розпорядження Президента України про призначення його на посаду датоване 24.01.2015.

 

ДОВІДКА: Згідно з п. 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 із змінами, за бажанням інвалідів головні управління соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну та визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Автомобілями, отриманими головними управліннями як гуманітарна допомога, інваліди (за їх бажанням або за бажанням законних представників недієздатних інвалідів), діти-інваліди (за бажанням їх законних представників), які перебувають на обліку в головних управліннях соціального захисту та управліннях виконавчої дирекції, забезпечуються безоплатно в порядку черговості.

Автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений із дати видачі, із зняттям із обліку.

Автор статті