Аварія на ЧАЕС – це національна трагедія, – Юрій Ткаченко

14Черкащани вшановують жертв аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні минає 30 років від тих трагічних подій.

5

1 В обласному центрі кількасот людей пройшли пам’ятною ходою середмістям. Серед них – ліквідатори, родичі загиблих, курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, а також владці. У Соборному сквері, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля», відбувся мітинг-реквієм. А священнослужителі різних конфесій відслужили там поминальний молебень.

16– Мільйони опромінені, понад 200 тис. квадратних кілометрів забруднені, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І це лише в перші дні аварії на ЧАЕС. Справді страшні цифри. Але ще страшнішими вони могли бути, аби не тисячі героїв-ліквідаторів, які 30 років тому вступили у двобій із ядерною стихією. Комусь було лише за двадцять. Як славнозвісним Правику та Кібенку – випускникам тоді ще черкаського пожежного училища. Хтось старший. Але всі без вагань пішли у бій із вогнем. І цим дали життя мільйонам. Ціною свого здоров’я та ціною своїх життів. Напевно, немає родини, яку б оминула ця національна трагедія. І її відголоси ми, на жаль, досі відчуваємо. Лише в області маємо більше сотні тисяч постраждалих від аварії на ЧАЕС. І ми докладаємо максимум зусиль, аби подбати про чорнобильців. Цьогоріч для забезпечення надання їм пільг і компенсацій із державного бюджету спрямовано 63 млн грн. Окрім того, ще 8,1 млн грн ми спрямували з обласного бюджету задля забезпечення пільг на медичне обслуговування чорнобильців.

Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» посмертно нагородили Володимира Семенця. Він – учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I категорії. Із травня по серпень 1986 року очолював окремий медичний батальйон в с. Стещина Чорнобильського району, надавав кваліфіковану медичну допомогу постраждалим. Очільник області вручив відзнаку доньці ліквідатора.

19Нагадаємо, напередодні в Черкасах відкрили меморіал «Нескореним Чорнобилем». Розмістили його на території аварійно-рятувального загону спецпризначення. Саме звідти 30 років тому зведений загін черкаських рятувальників вирушив у Чорнобильську зону.

Автор статті