Запровадження інтегрованої моделі соціального захисту забезпечить захист прав усіх категорій населення

логотипСьогодні на засіданні колегії Міністерства соціальної політики України „Про запровадження інтегрованої моделі у сфері соціального захисту населення” Міністр соціальної політики Андрій Рева поінформував учасників колегії про стан справ у процесі впровадження урядових реформ у сфері соціального захисту.

“У 2016-2017 роках основна увага Уряду була зосереджена на відновленні зростання реальних доходів громадян через проведення комплексних реформ у сфері оплати праці, соціальної підтримки населення та пенсійного забезпечення”, – заявив Андрій Рева.

За словами Міністра, вирішення сьогоднішніх завдань соціальної політики значною мірою стає можливим у результаті проведення децентралізації та реформи місцевого самоврядування, що має на меті сформувати в Україні економічно спроможні територіальні громади, у тому числі у сільській місцевості, на основі їх добровільного об’єднання.

Так, на сьогодні Мінсоцполітики апробується декілька моделей надання послуг у сфері соціального захисту органами місцевого самоврядування. Йдеться зокрема про реалізацію пілотних проектів зі створення центрів надання послуг у форматі „Прозорий офіс” спільно з територіальними громадами міст, що має спростити доступ вразливих категорій населення до адміністративних послуг та різних видів державних соціальних допомог.

Механізм реалізації таких проектів полягає у співфінансуванні за рахунок коштів Державного бюджету України – будівництво та реконструкція приміщень, а в рамках проекту Світового банку „Модернізаціясистеми соціальної підтримки населення України” – обладнання центрів комп’ютерною технікою, меблями та іншим обладнанням.

Під час колегії учасники також обговорювали широке коло інших нагальних питань, обмінюються баченням щодо вирішення проблем та напрацьовують конкретні рішення. Саме ухвалені колегіально рішення і стануть результатом проведення заходу та будуть дорожньою картою для подальшої злагодженої співпраці.

За інформацією Урядового порталу

Автор статті