Аномально тепла погода може призвести до пожеж

погоода

Бездощовий період в області триває уже 10 діб поспіль, а дефіцит опадів спостерігається ще з липня. У зв’язку з цим,  пожежна небезпека в екосистемах області зросла до високого 4 класу та місцями й до 5 класу. Про це розповів начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За його прогнозом, 23 вересня в екосистемах області очікується пожежна небезпека. Так, у Черкаському, Смілянському, Чигиринському, Золотоніському, Канівському, Уманському, Жашкіському та Звенигородському районах небезпека виникнення пожеж є найвищою в області. В цей день очікується сонячна та суха погода з температурним фоном на 6-8° вищим від кліматичної норми. Погожа, по-літньому тепла погода утримається у нашому краї до кінця тижня. Денні максимуми температури повітря завтра досягатимуть +26-31°, надалі – +24-29, у нічні та ранкові години стовпчики термометрів опускатимуться до +11-16°.

− Така погода сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки,− зауважив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.Тому не допускайте спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності, щоб не провокувати цим виникнення пожеж та забруднення повітря, котрі можуть завдати чимало шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

Автор статті